Ogłoszenie 
Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Przed napisaniem przeczytaj regulamin. Zapraszam do odwiedzenia strony poświęconej Kazimierzowi i okolicom

Poprzedni temat :: Następny temat
Ptaki naszych osiedli
Autor Wiadomość
krystek 
górnik 2 stopnia

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 8/11
 72%
Wysłany: Wto 24 Cze, 08 15:58   Ptaki naszych osiedli

Na stronie http://krystoforus.serwus.pl/ ukazały się dwa artykuły dotyczące problemu ptaków na naszych osiedlach. Ponieważ zainteresowanie tym tematem jest duże zapraszam do wyrażania własnych opinii

Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   72%   8/11
monika 

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: Pią 27 Cze, 08 08:35   Ptaki

Chcielibysmy poznac te ptaki liczymy ze jako administrator przyblizy nam pan ich sylwetki kierujac sie wiedza ornitologiczna przedstawiajac opinie ornitologów .Poniewaz chcemy naszym dzieciom pomóc kochac te piekne stworzenia dlatego ze niedługo wskutek błedów niedouczonych ludzi moze ich juz nie byc Ajest mi ciezko wyobrazic sobie latajaca i spiewajaca krowe A z moich obserwacji zadam pytanie ;czy srodki do niszczenia chwastów moga niszczyc ptaki czy moga im zaszkodzic .Mieszkam na osiedlu Zielona mam małe dziecko i ze zgroza patrze jak zamiast wyrywac chwasty leje sie jakies płyny które je wypalaja [mowa jest o chodnikach].Czy te płyny moga zaszkodzic tez dziecku jak udadnie i pobródzi rece albo mojej ukochanej suni jak polize to moze zna pan odpowiedz na takie pytanie :-(

Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
krystek 
górnik 2 stopnia

0%
 100%
 72%
Wysłany: Pią 27 Cze, 08 15:02   

Niestety, niema takiej możliwości abym przedstawiał jakie ptaki mieszkają W Kazimierzu. Nie jestem ornitologiem. Moim zdaniem są : kawki, sroki, jerzyki a przede wszystkim latające "szczury" czyli gólębie miejskie. Co do psów to jest ustawa iż pies może być wyprowadzany w kagańcu. Wówczas nie ma możliwości ani gryzenia ani lizania.

MP   100%   29/29
   EXP   72%   8/11
monika 

0%
 100%
 33%
Wysłany: Pią 27 Cze, 08 17:11   

A co z małymi dziećmi, też trzeba zakładać kaganiec ,zawsze mogą się przewrócić i mieć ten środek trujący na rączkach , pan też nie jest w kwiecie wieku i upadek też się może sie przydarzyć ,a starsze osoby mieszkają w naszych blokach, też kaganiec im na twarz ?.Jeśli chodzi zaś o nazewnictwo to ma pan bogate tyle że pomyliły się panu gatunki .Bo jak świat światem szczur to szczur a gołąb to gołąb .I albo Pan w ogóle nie widzi różnicy albo robi Pan to specjalnie żeby okazać swoją pogardę dla ptaków które są też dziełem tego samego Boga nawet Noe wypuścił z arki gołębia co świadczy o mądrości tych ptaków .Jeśli ma Pan uraz do ptaków to nie powinien pan prowadzić forum o tematyce ptasiej i zaręczam Panu, że wielu osobom nie spodoba się Pana podejście do tematu. Ale tu potrzebny jest profesjonalizm żeby móc ferować jakiekolwiek opinie, a pan go po prosu nie ma !.

MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
krystek 
górnik 2 stopnia

0%
 100%
 72%
Wysłany: Pią 27 Cze, 08 17:34   

Być może pani nie zauważyła, iż słowo „szczur” użyłem w cudzysłowiu, a to, dlatego że:
1. Gołąb miejski egzystuje wśród ludzi, dzięki ludziom. Podobne jak szczur.
2. Jest tak samo inteligentny, mimo iż o ptakach myślimy, że mają mały rozum.
3. Jest tak samo plenny. Prawie dwukrotnie bardziej aniżeli jego krewniacy.
4. Podobne jak szczur jest żywicielem pasożytów. W tym przypadku - kleszcza obrzeżka.
Co zaś się tyczy pozostałych uwag, to nie generalizujmy. Jak mieszkam tutaj 19 lat nie słyszałem o żadnym zatruciu, otruciu czy tego typu problemach. A moje dzieci także się przewracały

MP   100%   29/29
   EXP   72%   8/11
monika 

0%
 100%
 33%
Wysłany: Pią 27 Cze, 08 18:37   

Proszę pana dlaczego pan nie opędza od siebie psów,kotów są nosicielami pcheł?. Ludzie też czasami mają wszy ?. Po koszach chodzą ludzie którzy zbierają odpadki żywią trzodę chlewną ,kury i czasami taka świnka trafia na pana stół żywiona odpadkami, nie raz i ludzie żywią się z kosza ,dlatego trzeba mieć pogardę , po drugie niech pan nie wchodzi na trawnik koło bloku , do lasu to nie wspominam . Tak na marginesie ja też mieszkam 19 lat i jakoś nie zdarzyło się żeby jakiś kleszcz mnie pogryzły koło bloku . Powiem panu tak jak chce się wybić gołębie to jakoś trzeba to uargumentować .Kij zawsze ma dwa końce niech pan o ty nie zapomina .Tak samo z tymi chemikaliami do tej pory nie były stosowane , więc co się miało panu podtruć ?.

MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
olida 

0%
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: Czw 11 Lut, 10 20:12   

Mam wrażenie że ptaki mają sie całkiem nieźle. Był jakiś kryzys pare lat temu ale teraz z roku na rok ptaszków przybywa i potrafią sie świetnie zaklimatyzować w blokowiskach. Na bloku obok mieszkają sokoły, nad polami mozna spotkać pustółki, coraz częsciej widze sójki , które kiedyś były czymś niezwykłym w mieście... W naszym parku mieszka masa sikorek różnej maści, zięb, szczygłow itp. Jedynie wróbelków ubywa.
p.s. a gołebi nie lubie. obsrajmury paskudne. Jaskółki też srają... ale jakoś tak sympatyczniej.
pozdrawiam :)

MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Cecylia 
Cela

0%
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: Pią 12 Lut, 10 17:00   

Cieszę się że znalazł się ktoś kto lubi ptaki .Ja też nie lubiłam kiedyś krogulców aż zrozumiałam że to piękne ptaki choć atakują inne by żyć .Jednak mają swoje miejsce w całym ekosystemie .Ptaki kojarzą mi się z wolnością i jako jedyne śpiewają .Moja pasja jest zakorzeniona gdzieś tam w dzieciństwie .Dlatego też uważam że warto chronić to co piękne dla naszych pokoleń .Choć prawdą jest że niektóre z nich są uciążliwe .Jako małe dziecko pamiętam jak wracałam z rodzicami z pola towarzyszył mi wtedy głos ptaków który dopiero po latach ustaliłam że należał do kuropatw .U nas na okolicy był czas że było w takim okresie jak teraz 7 szt kuropatw .Tej zimy jest para i jedno młode .Kilka lat wcześniej była spora kolonia czajek co roku jest mniejsza .Pozdrawiam serdecznie -cieszę się że znalazłam kogoś kto lubi ptaki :-D

MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
olida 

0%
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: Sob 13 Lut, 10 14:16   

Mnie z dzieciństwem kojarzą sie skowronki. Całe wakacje spędzałam na wsi i czasem gdy robiliśmy kopki ze skoszonej trawy leżało sie na sianku i odpoczywało przy ich śpiwie. Wisiały wysoko na niebie i górowały nad okolicą. Masz racje... to właśnie wolność i śpiew urzekają w ptakach. Zazdroszcze im tego. Podobne odczucia przychodzą jeszcze na szczytach gór, po męce włazenia na nie ;)
Pozdrawiam.

MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Odpowiedz do tematu